Başlangıç > Saldırı teknikleri > Donanımsal keylogger yapımı

Donanımsal keylogger yapımı

Ülkemiz kanunlarına göre bir başka kişinin özel hayatını habersizce izlemek suç! Bunu belirterek bu projeyi aktarmak isteriz.
Detaylı olarak anlatılan projenin amacı, PS/2 bağlantı noktasını kullanan klavyelerin tuş hareketlerini kaydetmek. Klavye kablosunun ucuna ekleyeceğiniz uzatma kablosu üzerine yapılacak bu ekleme ile kullanan kişinin farketmesi çok zor.
Ayrıca bu eklemeler bilgisayar tarafından algılanmıyor.

Proje için gerekli olanlar :
* Atmel AT89C2051 mikrokontroler (yada AT89C1051, AT89C4051)
* AT24C512 serial EEPROM chip (yada buna uyumlu başka çip)
* 12 MHz kristal
* 2 x 33p kapasitor
* 10 uF kapasitor
* 10 k direnç
* küçük push-button
* PS/2 uzatma kablosu
* devreyi kaplamak için plastik shrink tüp

Öncelikle AT89C2051 mikrokontroler inizi buradan indirebileceğiniz binary kodu yada buradan indirebileceğiniz hex kodu ile programlıyorsunuz.

Bu çipi programladıktan sonra bu çipi devre üzerinde iken lehimlemek işin en zor kısımı, çünkü fazla dikkat çekmeyecek, mümkün olduğunca küçük bir devre elde etmeye çalışıyoruz.

Yukarıda verdiğimiz devre elemanlarını aşağıdaki şemaya göre dizip mümkün olduğunca küçük şekilde lehimliyoruz. EEPROM üzerindeki kullanılmayan bacaklar sökülebilir. Ayrıca devredeki kondansatörlerin doğru bağlandığından emin olunuz.

Lehimledikten sonra durum aşağıdaki gibi olacaktır.

PS2 uzatma kablosuna monte edilen devre aşağıdaki gibi görünecektir, bunun üzerine, kaplamak için plastik tüpümüzü geçirip çakmakla hafifçe ısıtıyoruz. Bu sayede plastik tüp devreyi iyice sarıp sıkılaştıracaktır. Bu durumda iken devrenin üzerindeki düğmenin basılabilir olduğundan emin olunuz.

Keylogger ı yapma işimiz bitti. Artık sistemi çalıştırmaya sıra geldi.

Keyloggeri Klavye ile bilgisayar arasına gelecek şekilde bağlıyoruz. Bu şekilde bağladıktan sonra klavyeye basılan her değer artık kaydedilir.

Bu şekilde bağladıktan sonra Keyloggeriniz bilgisayara gözükmeden, klavyeden girilen değerleri kendi içerisindeki çip e kaydediyor.

Peki bu kaydedilen tuş verilerini nasıl okuyacağız. Bunun için Keygrab isimli programı indirmeniz gerekmektedir. Buraya tıklayarak bu programı indirebilirsiniz.

1- önce Keygrab isimli programımızı çalıştırıyoruz.

2- Sonra yukarıda yapımını anlattığımız ara kabloyu bilgisayarımıza bağlıyoruz. Fakat sadece bu yaptığımız uzatma kablosunu bağlıyoruz, klavyeyi değil !

3- sonra programımızın başlık çubuğuna tıklayıp programı aktive ediyoruz.

4- ardından kayıt yapan casus kablomuzun üzerindeki düğmeye basıyoruz. Bu düğmeye bastıktan sonra bilgisayarda başka bir programı aktive etmeden, mevcut ekrana vs. tıklamadan ajanımızdan gelen bilgilerin kaydolmasını bekliyoruz. Kayıt işi bittikten sonra tekrar düğmeye basıyoruz.

5- daha sonra yaptığımız ara ajan kablosunu çıkartıp normal klavyemizi takıyoruz.

Peki şimdi ne olacak? Verileri bilgisayarımıza indirdik, şimdi ise bu verileri analiz etmek gerekiyor. Bunun için keygrab ın ana ekranındaki tablodaki verileri manuel olarak değerlendirebilirsiniz.

İngilizce orjinal kaynak: Keelog

Türkçe çeviri: Kendin yap

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: